EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Necati Aydınoğlu
  Bir çok markada kullandığımız motor sürücülerini sitenizde buldum, stok sorguladığımda da hemen her modelin stoğunun elinizde olduğunu öğrendim. Ayrıca kılavuzların da sitede yayınlanmış olması cihazların bağlantı aşamasında çok işimize yaradı. Kolay gelsin.
 • Hasan Aydın
  Curtis ünite lazım oldu, internette ararken bu siteye rastgeldim, her model ünite var, stok var mı dedim, aradığım modelleri stoktan hemen gönderdiler, ertesi gün elimde oldu.
 • Froklift Ustası
  Her model Curtis üniteyi uygun fiyattan bulmak mümkün. Ayrıca online satınalma olanağı mevcut ve ünitelerde satış sonrası hizmet ve teknik destek de veriyorlar. Sitede ayrıca ünitelere ait kullanma klavuzları mevcut. Teşekkürler.

BLOG

 • Forklift Uyarı Levhaları


  LEVHA / TABELAİÇERİK / AÇIKLAMA
  Bu levha genelde yüksek ve ağır yüklenen raf alanlarında kullanılır.

  Bu alanlarda forklift yada istif makineleri yükü yukarı kaldırıldığından işçi yada personel farkında

  olmadan yada durumu ihmal ederek  forklift altından geçmeye çalışabilir. Böyle durumlar işçinin

  can güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu levha olan alanlarda işçi son derece dikkatli ve tedbirli

  olmalıdır.

  Forkliftler ürün sınıflarına ve tonajlarına göre belirlenir, eğer bu levhayı görüyorsanız forklifti

  kaldırabileceği kapasitenin üzerinde yüklemeniz tehlikeli ve yaralanmalı durumlara neden olabilir.

  Forklift boş yada yüklü iken kesinlikle operatör dışında forklift üzerinde başka kişiler bulunmamalıdır.
  Forkliftleri yalnızca bu konuda eğitim almış, iş makinesi kullanma kabiliyetine ve belgesine

  sahip operatörler kullanabilir.

  Bunun dışındaki kişilerin forkliftleri kullanması kesinlikle yasaktır.
  Depo, antre gibi düz zeminli yada bozuk zeminli alanlarda kullanılan el istif makinesi olarakta

  bilinen Transpaletler amacına uygun kullanılmalı ve kesinlikle üzerine personel binmemelidir.

  Aksi halde yaralanmalı kazalara sebebiyet verilebilir.
  Bu levhanın bulunduğu alanlara forklift ile girmek, yükleme indirme yapmak, tehlikeli ve yasaktır.

  Bu levhayı görüyorsanız o bölgeye forklift ile giriş yapmayınız. 
  Bu levhayı görüyorsanız forklift ile yapabileceğiniz azami hız 10 km. dir.  Operatör hızını forkliftin

  kapasitesi ve özelliklerine göre azami 10 km olacak şekilde kendisi ayarlamalıdır.
  Forklift ve iş makinesi kullanılırken mutlaka emniyet kemeri takılı olmalıdır. Ağırlık merkezinin

  değişmesine bağlı olarak anlık devrilmeler yada yan yatmalar olabilir böyle bir durumda

  operatörün makine altında kalmaması açısından kemer takılması hayati önem taşımaktadır.


  DEVAMINI OKU
 • Curtis Kullanım Klavuzları (Curtis Manuel)


  MODEL NO / ÜRÜNAÇIKLAMA


  Yumusak, sessiz, verimli ve uygun maliyetli hiz, tork ve fren kontrolü saglamak için tasarlanmis Power MOSFET elektronik motor hiz kontrol cihazlari.  Motor hizi ve torkunun yumusak, sessiz, uygun maliyetli kontrolünü saglamak için tasarlanmis programlanabilir seri motor kontrolörleri .


  Yumusak, sessiz, verimli ve uygun maliyetli hiz, tork ve fren kontrolü saglamak için tasarlanmis Power MOSFET elektronik motor hiz kontrol cihazlari.


  Kanitlanmis bir MOSFET güç bölümü ile birlikte mikroislemci tabanli mantik bölümü. 1207 serisi kontrol cihazlari verimli, uygun maliyetli ve montaji kolaydir.


  Kanitlanmis bir MOSFET güç bölümü ile birlikte mikroislemci tabanli mantik bölümü. 1207A serisi kontrol cihazlari verimli, uygun maliyetli ve montaji kolaydir.


  Kanitlanmis bir MOSFET güç bölümü ile birlestirilmis mikroislemci tabanli mantik bölümü 1207B denetleyiciye basit ve kompakt bir pakette yüksek güç ve gelismis özellikler sunar.


  Curtis PMC 1208C elektronik DC motor hiz kontrol cihazi, hareketlilik yardimcilarinda, temizleyicilerde, süpürücülerde, AGV lerde vb. Kalici miknatisli motor uygulamalari için tasarlanmistir. Motor hizi ve torkunun yumusak, sessiz ve uygun maliyetli bir sekilde kontrol edilmesini saglar.


  Yumusak, sessiz, verimli ve uygun maliyetli hiz, tork ve fren kontrolü saglamak için tasarlanmis Power MOSFET elektronik motor hiz kontrol cihazlari.


  Curtis Model 1210 Motor Hiz Kontrol Cihazi, akülü araçlar için sabit miknatisli tahrik motorlarinin hassas ve yumusak kontrolünü saglar.


  Curtis Model 1212 Motor Hiz Kontrol Cihazi, akülü araçlar için sabit miknatisli tahrik motorlarinin hassas ve yumusak kontrolünü saglar.


  Curtis Model 1212P Motor Hiz Kontrol Cihazi, pille çalisan endüstriyel araçlar için kalici miknatisli tahrik motorlarinin verimli ve optimum kontrolünü saglar.


  Kanitlanmis bir MOSFET güç bölümü ile birlikte mikroislemci tabanli mantik bölümü. 1214/1215/1219 serisi kontrolörler verimli, uygun maliyetli ve montaji kolaydir.


  Curtis PMC 1231C ve 1221C motor hiz kontrol cihazlari, yoldaki elektrikli araç uygulamalari için yumusak, sessiz, verimli ve uygun maliyetli hiz kontrolü saglar. Bu kontrolörler, daha eski hiz kontrol sistemlerinde bulunmayan faydalar saglamak için Curtis PMC tarafindan öncülük edilen güç MOSFET teknolojisini kullanir.

  1222 Curtis Kontrolü, mosfet, PMC, 1231C, 1221C


  Curtis Model 1222, elektrikli direksiyon (EPS) sistemleri için bir AC endüksiyon motor kontrol cihazidir.

  Curtis, 1223, 1233, Onarim, yenileme, yeniden olusturma, yeniden üretim, düzeltme, degistirme

  1223/1233Kullanim Klavuzu


  Saglam, sizdirmaz, alüminyum bir muhafaza içine yerlestirilmis gelismis, programlanabilir, mikroislemci tabanli motor hiz kontrol cihazlari. Dört kadran, tam köprü gücü çikis asamalari, kati hal motorunun geri ve tam rejeneratif fren gücü saglar. Model 1223/1233, özel endüstriyel uygulamalar için kapsamli standart özellikler sunar.

  1225/1235 Curtis Denetleyicisi, 1225, 1235, regen, frenleme1225/1235Kullanim Klavuzu


  Saglam, sizdirmaz, alüminyum bir muhafaza içine yerlestirilmis gelismis, programlanabilir, mikroislemci tabanli motor hiz kontrol cihazlari. Dört kadran, tam köprü gücü çikis asamalari, kati hal motorunun geri ve tam rejeneratif fren gücü saglar. Model 1225, özel endüstriyel uygulamalar için kapsamli standart özellikler sunar.


  Gelismis, programlanabilir mikroislemci tabanli motor hiz kontrol cihazlari. Dört kadranli, tam köprü güç çikis asamalari, kati hal motorunun tersine çevrilmesini ve tam rejeneratif güç frenlemesini saglar. Model 1227, kapsamli standart özellikler sunar. Model 1237, özel endüstriyel uygulamalar için ek özellikler sunar.


  Kalici Miknatisli Motor Hiz Kontrol Cihazlari, maksimum kullanici güvenini saglayan sorunsuz ve hassas çalisma kontrolü saglar. Model 1228, Avrupa ve ABD düzenlemelerine tamamen uygundur ve tamamen programlanabilir.


  Curtis 1230 AC denetleyicisi, küçük malzeme tasima ve palet tasima makineleri, istifleyiciler, personel tasiyicilari ve süpürücüler / temizleyiciler gibi AC endüksiyon motorlari kullanan diger hafif endüstriyel araçlar için tasarlanmistir.

  1234/1236/1238 Curtis Control, 1236, 1238, ac, indüksiyon, tork, regen, frenleme
  1232/1234 /1236/1238


  AC Indüksiyon Kontrolörü. Gelismis motor sürücü yazilimi, tam rejeneratif frenleme, sifir hiz ve tork kontrolü dahil tüm modlarda tam hiz ve tork araliklari üzerinde son derece yumusak kontrol saglar. 


  Curtis Model 1238-75, araç içi çekis görevlerini yerine getiren AC endüksiyon motorlarinin kontrolünü saglar. Araç gelistiricilere yüksek maliyet, güç, performans ve islevsellik kombinasyonu sunar.


  SepEx® programlanabilir kontrol cihazlari, ayri uyarilmis motorlarin sorunsuz ve kesintisiz bir sekilde rejeneratif kontrolünü saglar. Gelismis bir MOSFET güç bölümü, sofistike bir mikroislemci ile birlikte çok yüksek verim, sessiz çalisma ve düsük motor ve akü kayiplari saglar.


  SepEx ™ programlanabilir kontrol cihazlari, ayri uyarilmis motorlarin sorunsuz ve kesintisiz kontrolünü saglar. Gelismis bir MOSFET güç bölümü çok yüksek verimlilik, sessiz çalisma ve düsük motor ve akü kayiplari saglar.


  Pompa Sistemleri Kontrol Ünitesi, hidrolik motor ve vana kontrolünün benzersiz özelliklerine göre özel olarak tasarlanmistir. Yüksek verimlilik, sessiz çalisma, esneklik ve saglamlik için gelismis bir MOSFET güç bölümü ve gelismis mikroislemci içerir.

  1254 Curtis Kontrolü, PMC, pompa

   1254Kullanim Klavuzu


  Curtis PMC 1254 motor kontrolörleri, yüksek güçlü pompa motorlariyla kullanim için özel olarak tasarlanmistir. Pompa motoru kontrolü için uyarlanmis çekis motor kontrol cihazlarindan daha ince kontrol saglarlar.


  Curtis PMC Model 1266 SepEx® kontrol üniteleri, ayri ayri uyarilmis motorlarin sorunsuz ve kesintisiz kontrolü için gelismis bir MOSFET güç bölümü ile programlanabilir ve mikroislemci tabanlidir.


  Curtis PMC 1266 Model A / R SepEx® kontrol cihazlari, ayri ayri uyarilmis motorlarin sorunsuz ve kesintisiz kontrolü için gelismis bir MOSFET güç bölümü ile programlanabilir ve mikroislemci tabanlidir.


  Curtis PMC Model 1268 SepEx ™ kontrol üniteleri, ayri ayri uyarilmis motorlarin sorunsuz ve kesintisiz kontrolü için gelismis bir MOSEFT güç bölümü ile programlanabilir ve mikroislemci tabanlidir.

  1274 Curtis Denetleyicisi, PMC

  1274Kullanim Klavuzu


  Curtis PMC Model 1274, 
  mahalle elektrikli araçlar, iki binek otomobiller ve benzer 
  tasima modlari gibi Hafif Yoldaki Araçlar için idealdir .


  Entegre Sistem Kontrol Cihazi, çekis ve hidrolik motor kontrolünü tek bir kompakt ünitede birlestirir. Kontrolörler, elektrikli palet tasiyicilar, telsizler, istifleyiciler, siparis toplayicilari ve diger küçük endüstriyel araçlar gibi araçlarla kullanilir.

  Curtis 1307 ve 1311 Ahize, 1311-3301, programci, PMC, molex, conxall, tus takimi1307/1311 Programci


  Eski : Curtis 1307 ve 1311, Curtis PMC kontrol cihazlarini programlamaniza, test etmenize ve tanilamaniza izin verir.Programci, ana denetleyici tarafindan denetleyicinin önünde bulunan modüler bir konektör üzerinden çalistirilir.Programci, 8 tuslu bir tus takimi araciligiyla çalistirilir.


  Curtis Model 1310 Araç Sistem Kontrol Birimi, Curtis CAN tabanli motor kontrol cihazlari ve diger CAN açik cihazlari ile birlikte çalisir. Endüstri standardi 2 kablolu CAN-Bus teknolojisini kullanir, 1310 dogrudan dijital ve analog sinyalleri uygulamaya özel yazilimla birlestirir.

  Curtis 1313 el cihazi, programci, 1311, 1313K, test cihazlari, program, teshis1313 Programci


  YENI: Model 1313, Curtis programlanabilir motor kontrol cihazlarini veya kontrol sistemlerini kullanan tüm araçlar için kapsamli programlama ve sorun giderme görevlerini gerçeklestirir.


  Curtis Model 1352 eXM CANbus Hidrolik Giris / Çikis Uzatma Modülü, CANopen iletisim veriyolu protokolünü kullanan herhangi bir CANbus tabanli kontrol sistemine eklenebilir. 6 ya kadar orantili hidrolik valfi kontrol etmek için basit, esnek bir yöntem saglar veya ilave dijital ve analog I / O lari bir CANbus sistemine baglamak için kullanilabilir.

  DEVAMINI OKU
 • Curtis Üniteler Genel

  Curtis üniteler ile ilgili her türlü deneyim ve başarı hikayelerinizi buradan paylaşabilirsiniz...

  Curtis 1204 Curtis 1204-101 Curtis 1204 Curtis 1204-004 Curtis 1204 Curtis 1204-404 Curtis 1204X Curtis 1204X-4201 Curtis 1205 Curtis 1205-104 Curtis 1205 Curtis 1205-202 Curtis 1205 Curtis 205-205 Curtis 1205X Curtis 1205X-4401 Curtis 1205X Curtis 1205X-5301 Curtis 1209B Curtis 1209B-5501 Curtis 1209B Curtis 1209B-6402 Curtis 1209 Curtis 1209-4601 Curtis 1209 Curtis 1209-5501 urtis 1209 Curtis 1209-7202 Curtis 1204M Curtis 1204M-5201 Curtis 1204M Curtis 1204M-5202 Curtis 1204M Curtis 1204M-5301 Curtis 1205M Curtis 1205M-5601 Curtis 1205M Curtis 1205M-5602 Curtis 1205M Curtis 1205M-6B401 Curtis 1205M Curtis 1205M-6B402 Curtis 1207B Curtis 1207B-4101 Curtis 1207B Curtis 1207B-4102 Curtis 1207B Curtis 1207B-5102 Curtis 1210 Curtis 1210-2201 Curtis 1210 Curtis 1210-2401 Curtis 1211 Curtis 1211-2201 Curtis 1211 Curtis 1211-2202 Curtis 1211 Curtis 1211-2401 Curtis 1211 Curtis 1211-2402 Curtis 1211 Curtis 1211-2403 Curtis 1212 Curtis 1212-2201 Curtis 1212 Curtis 1212-2401 Curtis 1222 Curtis 1222-5101 Curtis 1225 Curtis 1225-2702 Curtis 1225 Curtis 1225-2402 Curtis 1227 Curtis 1227-2102 Curtis 1227 Curtis 1227-2402 Curtis 1227 Curtis 1227-2702 Curtis 1227 Curtis 1227-3402 Curtis 1227 Curtis 1227-4102 Curtis 1228 Curtis 1228-2430 Curtis 1228 Curtis 1228-2901 Curtis 1228 Curtis 1228-3430 Curtis 1221B Curtis 1221B-4801 Curtis 1221B Curtis 1221B-6601 Curtis 1221B Curtis 1221-5703 Curtis 1221C Curtis 1221C-7401 Curtis 1230 Curtis 1230-2001 Curtis 1230 Curtis 1230-2002 Curtis 1230 Curtis 1230-2101 Curtis 1230 Curtis 1230-2102 Curtis 1230 Curtis 1230-2201 Curtis 1230 Curtis 1230-2202 Curtis 1230 Curtis 1230-2301 Curtis 1230 Curtis 1230-2302 Curtis 1230 Curtis 1230-2401 Curtis 1230 Curtis 1230-2402 Curtis 1230 Curtis 1230-2403 Curtis 1232E Curtis 1232E-2121 Curtis 1232E Curtis 1232E-2321 Curtis 1232E Curtis 1232E-5221 Curtis 1232E Curtis 1232E-6221 Curtis 1234 Curtis 1234-2271 Curtis 1234 Curtis 1234-2371 Curtis 1234 Curtis 1234-5271 Curtis 1234 Curtis 1234-5371 Curtis 1236 Curtis 1236-4401 Curtis 1236 Curtis 1236-4501 Curtis 1236 Curtis 1236-5301 Curtis 1236 Curtis 1236-5401 Curtis 1236 Curtis 1236-6301 Curtis 1236 Curtis 1236-6401 Curtis 1238 Curtis 1238-4601 Curtis 1238 Curtis 1238-5401 Curtis 1238 Curtis 1238-5601 Curtis 1238 Curtis 1238-6501 Curtis 1238 Curtis 1238-6601 Curtis 1238 Curtis 1238-7501 Curtis 1238 Curtis 1238-7601Curtis 1239 Curtis 1239-6501 Curtis 1239 Curtis 1239-7601 Curtis 1239 Curtis 1239-8501 Curtis 1235 Curtis 1235-2702 Curtis 1235 Curtis 1235-3102 Curtis 1237 Curtis 1237-2402 Curtis 1237 Curtis 1237-3402 Curtis 1231C Curtis 1231C-7701 Curtis 1231C Curtis 1231C-8601 Curtis 1243 / Curtis 1243-2420 Curtis 1243C Curtis 1243-4224 Curtis 1243C Curtis 1243-4320 Curtis 1243C Curtis 1243-4322 Curtis 1243C Curtis 1243C-4381 Curtis 1244 Curtis 1244-4451 Curtis 1244 Curtis 1244-4551 Curtis 1244 Curtis 1244-4651 Curtis 1244 Curtis 1244-5461 Curtis 1244 Curtis 1244-5561 Curtis 1244 Curtis 1244-5651 Curtis 1244 Curtis 1244-6461 Curtis 1244 Curtis 1244-6561 Curtis 1244 Curtis 1244-6661 Curtis 1244 Curtis 1244C-6662Curtis 1253 Curtis 1253-4802 Curtis 1253 Curtis 1253-8001 Curtis 1254C Curtis 1254C-4403 Curtis 1266 Curtis 1266-5201 Curtis 1268 Curtis 1268-5403 Curtis 1268 Curtis 1268-5501 Curtis 1298 Curtis 1298-2201 Curtis 1298 Curtis 1298-2301 Curtis 1311 Curtis 1311-4401 Curtis 1311 Curtis 36378003 Curtis 1314 Curtis 1314K-4411 Curtis  Curtis 1266-5201 Curtis  Curtis 981181 Curtis  Curtis 701TN00101248D Curtis  Curtis 803RB7280BCJ3010 Curtis  Curtis 803RB2448BCJ309NCurtis  Curtis 906T12BN Curtis  Curtis 906T24BN Curtis  Curtis 906T48HNDAO Curtis  Curtis 3002R57X5 Curtis  Curtis 115TA2858 TEKLİ Curtis  Curtis 115TA2859 ÇİFTLİ

  Curt

  DEVAMINI OKU
Scroll